#1 2009-04-22 20:54:50

Mathias

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 129
Punktów :   

Bitwa Pięciu Armii, czyli istna rzeźnia

Podczas tej bitwy zginęła chyba połowa całej drużyny krasnoludów (nie pamiętam dokładnie, może ktoś przypomni?). Ale była wg mnie strasznie skrócona, przez co straciła cały urok. A wy co uważacie?

Offline

 

#2 2009-04-22 21:19:16

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Bitwa Pięciu Armii, czyli istna rzeźnia

Chodzi o Bilba i trzynastu krasnoludów? Zginęli Thorin i jego siostrzeńcy Fili i Kili. Reszta przeżyła. Zauważyłem pewne podobieństwo między Bitwą Pięciu Armii, a tą pod Czarną Bramą. W tej pierwszej Bilbo wołał, że lecą orły, dostał kamieniem i obudził się po bitwie. Pod Czarną Bramą Pippin też wołał "Orły nadlatują", ale tutaj dla odmiany, przygniótł go martwy troll. I znowu przerwanie akcji.

Offline

 

#3 2009-04-23 12:54:13

Ancalagon

Uruk-Hai

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 55
Punktów :   

Re: Bitwa Pięciu Armii, czyli istna rzeźnia

Bitwa Pięciu Armii to moja ulubiona chyba z twórczości Tolkiena. :] Tak fajnie opisana, że sobie wszystko pięknie wyobraziłem i w dodadatku ten klimat wzbudzał we mnie taki dreszczyk emocji. A śmierć Thorina mnie to wielce zasmuciła, ale cóż... Każde zwycięstwo trzeba czymś zapłacić. Szkoda tylko, że po zemdleniu Bilba nagle wszystko się ucina i kontynuuje po jego obudzeniu, kiedy jest już po bitwie... Szkoda, chętnie bym poznał dokładnie dalszy przebieg bitwy. :<

Offline

 

#4 2009-05-10 20:35:45

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Bitwa Pięciu Armii, czyli istna rzeźnia

Żeby nie Beorn i orły to by przegrali. Ciekawe czy sam Beorn bez orłów dałby sobie radę. Z tego co czytałem, robił niezłe zamieszanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
program dla trenerów i dietetyków Magia w naukach społecznych i duchowych allgoals masaże w Ciechocinku