#1 2009-05-10 10:34:33

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Czy Saruman mógłby podbić całe Shire?

To znaczy: czy udałoby mu się ostatecznie zdusić opór hobbitów i stworzyć drugi Isengard?

Teoretycznie mógłby, ale musiałby mieć lepszych zbirów i łuczników, bo ci jego najlepsi nie byli ( w ogóle nie miał strzelców), zresztą powodzenie akcji przekreśla interwencja wojsk króla, który na pewno nie patrzyłby spokojnie na zagładę Shire.

Mi się wydaje, że Saruman chciał po prostu dopiec hobbitom, ale drugim Isengardem na pewno by nie pogardził    Dziwi mnie tylko jedna rzecz: skąd wziął pieniądze na wynajęcie zbirów? Przecież był żebrakiem z jednym Grimą. Czyżby stary kapciuch Merry'ego z zielem był taki cenny? xD xD

Offline

 

#2 2009-08-25 15:27:14

Mathias

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 129
Punktów :   

Re: Czy Saruman mógłby podbić całe Shire?

Niekoniecznie musiał płacić zbirom za służbę - przecież obiecał im całe Shire jako ich ziemie. To mogła być dla nich zapłata.

Saruman oczywiście mógłby zdobyć krainę hobbitów, ale nie na długo. Po 1. Niziołki wcale nie są słabe - są leniwe, ale jak ktoś im zagrozi, potrafią się zorganizować (potrzebują tylko silnego przywódcy). Mogłyby się zebrać i obalić rządy Sarumana i zbirów. Po 2. Aragorn i Eomer na pewno przybyliby hobbitom z odsieczą.

Offline

 

#3 2009-08-25 17:17:10

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Czy Saruman mógłby podbić całe Shire?

Czyli Saruman mógł tylko napsućkrwi hobbitom. Ale mógłby pójść gdzieś dalej i założyć własne królestwo. A co!

Chociaż Aragorn i spółka walczyli ze złem, więc pewnie by w końcu też uderzyli na Sarumana. I tak źle, i tak niedobrze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz pakiety spa Ciechocinek