#1 2009-07-26 17:55:57

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Muzyka

Co lubicie słuchać? Możecie napisać tutaj.
Ja rocka i metal. Zespoły rocka klasycznego: Rolling Stones, Queen, Scorpions, z metalu Linkin Park, Drowning Pool, Sabaton, Metallica, jeszcze System of a Down. Lubię jeszcze e nomine.

A wy co lubicie?

Offline

 

#2 2009-07-28 13:27:12

Ancalagon

Uruk-Hai

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 55
Punktów :   

Re: Muzyka

Do niedawna słuchałem dużo metalu i rocka. Wykonawcy:
-System of a Down
-Rhapsody of Fire
-Epica
-Rob Zombie
-Godsmack
-Serj Tankian
-Falkenbach
-Týr
-Korpiklaani

I wiele innych. Ale ostatnio tych gatunków słucham dość mało i rzadko... Muzyka poważna, a ino, teraz u mnie w mózgu działa.
-Vangelis - cudeńko... kocham jego muzykę. *_* Po prostu brak słów.
-Carl Orff
-Wolfgang Amadeus Mozart
-Ludwig van Beethoven
-Johann Sebastian Bach
-Howard Shore


No, i to tak w skrócie.

Offline

 

#3 2009-08-27 17:35:35

Galar

Ork

Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 5
Punktów :   

Re: Muzyka

Linkin Park to z pewnością nie metal.

Ja osobiście słucham metalu, głównie Metalliki.

Ostatnio edytowany przez Galar (2009-08-27 17:35:53)

Offline

 

#4 2009-08-27 20:32:27

Ancalagon

Uruk-Hai

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 55
Punktów :   

Re: Muzyka

Ja ostatnio dorwałem się do albumiku "Serart" zespołu Serart. Jest to projekt Serja Tankiana (wokalisty System of a Down) i jego przyjaciela, Arto Tunbocaciyan... czy jakoś tak. Jest to muzyka eksperymentalna z dużym wpływem folku - utwory są często chaotyczne, ale mi się bardzo podobają.

Linkin Park to z pewnością nie metal.

Racja.

Ostatnio edytowany przez Ancalagon (2009-08-27 20:33:02)

Offline

 

#5 2009-08-28 11:03:32

Mathias

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 129
Punktów :   

Re: Muzyka

Ja preferuję kompozycje klasyczne. Muzyką poważną zafascynowałem się, gdy poszedłem do szkoły muzycznej. Kiedy ją skończyłem - rok temu - był to jedyny gatunek, jakiego słuchałem.
Uwielbiam utwory kompozytorów:
- Bach - muzyka organowa jest świetna. A jeszcze w wykonaniu tego wspaniałego barokowego kompozytora z Lipska - wspaniała! Toccatę i fugę d-moll kojarzy chyba każdy (niekoniecznie po nazwie).
- Beethoven - z jego symfonii każdy zna przynajmniej dwie - V i IX. Jednak symfonia III (Eroica) i inne także zasługują na pozytywny komentarz. Ten kompozytor z każdą symfonią stawał się coraz lepszy.
- Mozart - Requiem to najpopularniejszy jego utwór. Ale jego twórczość to też liczne symfonie, opery, koncerty.
- Vivaldi - tu w sumie najważniejsze ,,4 pory roku" - jeden z najbardziej charakterystycznych tytułów muzyki klasycznej. Zbiór 4 koncertów orkiestrowych wspaniale odzwierciedlający pory roku.
- Gershwin - to on napisał m. in. muzykę do bajki ,,Tom & Jerry". Jego utwory są po prostu super.

Niespecjalnie za to lubię opery. Raz byłem na ,,Halce" i - nigdy więcej. Wolę teatr niż śpiewaków bez dykcji.

Co do innych gatunków muzycznych, nienawidzę techno, nie cierpię metalu.

Offline

 

#6 2009-08-28 14:12:38

Ancalagon

Uruk-Hai

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 55
Punktów :   

Re: Muzyka

No, skoro Mathias już co niejako opisał swoich muzyków klasycznych to może ja też dodam od siebie...

Carl Orff - jego utwór "O Fortuna" zna chyba każdy. Jego najpopularniejszym dziełem jest kantata "Carmina Burana", która wraz z "Catulli Carminą" i "Trionfo di Afrodite" tworzy spójną całość, nazwaną "Trionfo".

Vangelis - No, muzyka klasyczna to może jednak nie jest... Często wspomaga się elektronicznymi dźwiękami (nie mylić z techno do cholery), a jego muzyka cechuje się głębią i refleksyjnym nastrojem (jak zazwyczaj ogółem jest w muzyce new age). Utwory "Conquest of Paradise" i "Chariots of Fire" zna prawie każdy.

Howard Shore - muzyka do Władcy Pierścieni. Coś dodać?

John Williams - jeden z najbardziej znanych kompozytorów dzisiejszych czasów. Napisał muzykę do ponad stu filmów, m.in. trzech pierwszych części Harry'ego Pottera, Gwiezdnych Wojen, Indiana Jones, czy też Siedem lat w Tybecie.

To by było na tyle z tych, których Mathias nie wymienił (bo tych też słucham), a ja lubię.

P.S.

Mathias napisał:

nie cierpię metalu.

Odezwał się znawca metalu, ot...

Offline

 

#7 2009-08-28 15:54:13

Mathias

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 129
Punktów :   

Re: Muzyka

Każdy ma prawo do własnego zdania. Nie cierpię metalu i mam do tego prawo. Tak samo ten twój Vangelis mi się nie podoba i jakoś nie krytykuję. Jeśli uważasz, że osoba lubiąca muzykę klasyczną jest z góry skazana na brak głosu w ocenie innych gatunków, jesteś żałosny, ot...

Offline

 

#8 2009-08-28 17:00:22

Ancalagon

Uruk-Hai

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 55
Punktów :   

Re: Muzyka

Każdy ma prawo do własnego zdania. Nie cierpię metalu i mam do tego prawo.

No oczywiście, tylko ciekawe jak Ty bardzo znasz się na metalu, że go oceniasz. Wymienisz mi chociaż 10 zespołów metalowych z różnych podgatunków?

Tak samo ten twój Vangelis mi się nie podoba i jakoś nie krytykuję.

Ja na razie też nigdzie nie krytykowałem Mozarta, Chopina, czy kogokolwiek.

Jeśli uważasz, że osoba lubiąca muzykę klasyczną jest z góry skazana na brak głosu w ocenie innych gatunków, jesteś żałosny, ot...

A teraz powiedz, gdzie tak napisałem?

Offline

 

#9 2009-08-28 18:33:07

Mathias

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 129
Punktów :   

Re: Muzyka

KAZDY ma prawo krytykowania, mądralo. Nasłuchałem się dość. Nie podoba mi się i tyle. Tak trudno zrozumieć?

No i?

Właśnie w tym, co napisałeś:

Odezwał się znawca metalu, ot...

I to chyba wystarczy.
W dodatku upomnienie za offtopic i brak poszanowania dla cudzego zdania, a temat zamykam, bo Danielos robi z niego syf (a dobrze się zapowiadał i myślałem, że będzie można się wypowiadać).

Offline

 

#10 2009-09-03 18:03:29

matej64

Ork

10299626
Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Muzyka

ja słucham tylko polskiego rapu najczęsciej Peji , Donguralesko , Molesty , Piha , Płomien 81 , Bez Cenzury , Eldo , Hemp Gru i wiele innych

Offline

 

#11 2009-09-04 09:40:41

cohen

Hobbit

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka

Mathias napisał:

nienawidzę techno

Też techno nienawidzę. Wg mnie to nie muzyka tylko chaotycznie zlepione ścieżki dźwiękowe. Czasem chaotycznie wyplute przez programy komputerowe.

Ja słucham różnych gatunków, niektórych to tylko pojedyńcze piosenki, oczywiście bez hip-hopu (nie lubię tego), techno (jak wspominałem to nie jest muzyka tylko jazgot wydobywający się chaotycznie z głośnika), disco polo (to jest głupia muzyka, z absurdalnie głupimi tekstami piosenek) i reggae też mi niepasuje.

1) Słucham:
System of a Down || Rhapsody of Fire || Stratovarius || Blind Guardian || Nightwish || Manowar || Hammerfall ||  Falkenbach || Metallica || Włodzimierz Wysocki (ros) || Okudżawa ||
2) Żeby było ciekawiej:
|| Jacek Kaczmarski || KSU || Kult || Myslovitz || Róże Europy || T.Love || Armia || Republika ||

3) Oraz na dobitkę muzyka poważna oraz z filmów (i gry):
|| Vangelis || Wolfgang Amadeus Mozart || Johann Sebastian Bach || Chopin || Ludwig van Beethoven || soundtrack z 13 wojowników || soundtrack z Wiedźmina gry i filmu || soundtrack z Bravehart || soundtrack z Medieval 2 Total War ||


Google uczy, Google radzi, Google nigdy Ciebie nie zdradzi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz hotelstayfinder allgoals masaże w Ciechocinku