Tolkien

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-07-27 10:47:53

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Valarowie i Majarowie

Co o nich wiemy? Kim oni naprawdę byli? Jacy są wasi ulubioni?

Lubię Melkora, jego spryt i potęgę, potrafił sam walczyć z całą resztą, a oni i tak mieli problem z pokonaniem go. Podoba mi się też Aule. Był bardzo zdolnym rzemieślnikiem i tworzył wiele rzeczy np. utworzył krasnoludy. Był mistrzem Saurona i Curumo ( Sarumana), zanim przeszli na złą stronę. Widać, że uczniowie Aulego mieli jakieś "ciągoty" do zła.

A jakie są wasze opinie?

Offline

 

#2 2009-07-28 13:07:38

Ancalagon

Uruk-Hai

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 55
Punktów :   

Re: Valarowie i Majarowie

Tak w sumie to Melkor był Valarem tylko do czasu, aż się zbuntował i odszedł. W sumie to Valarowie mi się średnio podobali, bo byli tacy dobrze i fiufiu... oprócz Melkora, który był zupełnie zły.

Ale najbardziej lubiłem Aulego i Ulma. Aulego za smykałkę do tworzenia, no i przede wszystkim za krasnoludów. A Ulmo za wszystko - był samotnikiem, odludkiem (czyli podobny do mnie), udzielał się tylko, gdy było trzeba. Nie podejmował pochopnych decyzji. No i stworzył morze. :>

Offline

 

#3 2009-07-28 17:43:40

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Valarowie i Majarowie

Ulmo też miał wielką moc. W rejonach, gdzie woda była czysta, tam chronił elfy i ludzi. Morgoth chyba najbardziej nienawidził Ulma ( w sumie to on każdego nienawidził). Jego armie nigdy nie miały floty morskiej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Gerolstein HĂ´tels Malaisie allgoals masaże w Ciechocinku