#1 2009-07-26 18:46:32

Sauron

Elf

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 125
Punktów :   

Jak poznaliśmy twórczość Tolkiena?

Ja obejrzałem sobie kiedyś film. Tak mi się spodobał, że szybko zdobyłem pozostałe części i książki.  Te scenerie, bitwy, bohaterowie, fabuła no i WIELKI ZŁY - Sauron xD

Offline

 

#2 2009-08-21 10:35:11

Mathias

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 129
Punktów :   

Re: Jak poznaliśmy twórczość Tolkiena?

Ja również do twórzczości Tolkiena dotarłem za pośrednictwem TV i filmu P. Jacksona. Po jego obejrzeniu po raz pierwszy byłem pod wrażeniem, ale nie tak dużym jak 3 lata temu, kiedy byłem w 5. klasie. Mnie i mojemu koledze film ten, że tak to nazwę, poprzewracał w głowach (szczegóły są tajne i zawarte w Kronice Bazy).
W 5. klasie przeczytałem Hobbita. Bardzo mi się spodobał. Postanowiłem wreszcie sięgnąć po najważniejsze - trylogię WP.
5-6. klasa - czytanie I części
6. klasa - czytanie II części
1. gimazjum - czytanie III części i innych, mniejszych dzieł Tolkiena.

Czyli odpowiem na pytanie: twórczość Tolkiena poznałem dzięki ekranizacji LOTR, po raz pierwszy sięgnąłem po powieść tegoż twórcy 3 lata temu.

Offline

 

#3 2009-08-23 11:27:25

cohen

Hobbit

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Re: Jak poznaliśmy twórczość Tolkiena?

Hmm, nie pamiętam kiedy oglądałem film. Ale pierwszy był film później była książka. Tak dokładniej, to było tak:
* pierw obejrzałem film część I, pamiętam że było to w okresie kiedy wszyscy się zachwycali twórczością Tolkiena,
* w jakieś wakacje chyba 3-4 lata temu przeczytałem z marszu wszystkie 3 części.

I to był początek mojego pochłaniania książek, póżniej był Harry Potter, no i cała reszta mojej biblioteczki - czyli książki polskich pisarzy za czasów PRL, książki innych pisarzy z kręgu s-f i fantastyki, Sapkowski etc. razem około 300książek (nie licząc powtórek).
Jedno trzeba przyznać że Tolkien ma wyjątkowy talent, który niestety jest teraz fabrykowany w wielu nowych ksiażkach s-f i fantastyki. Tutaj warto wymienić szczyt plagiatów i mało orginalnych pomysłów - Christopler Paolini i jego Eragon (seria).

Gdyby nie film prawdopodobnie bym książkę przeczytał o wiele póżniej.


Google uczy, Google radzi, Google nigdy Ciebie nie zdradzi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz przegrywanie kaset vhs. Komornik Sądowy Jarocin